כלבים פלוס – אימוץ ששווה את המאמץ

הם לא מגיעים להסגרים "במקרה", מישהו שם אותם שם.

הסיבות מגוונות: פתאום הכלב כבר לא "מתאים", הכלב מקפיד לברוח או נולדו גורים שאף אחד לא רוצה, יוצאים לחופש, נולד תינוק, פשוט אין כח לקום בבוקר להוציא אותו, ועוד כל מיני סיבות הזויות באותה מידה. התירוצים שונים ויצירתיים, אך התוצאה זהה: טראומה עמוקה לנפש של יצור חסר אונים שנזרק מפה לשם ללא התחשבות. חלקם מצליחים להתגבר ובעזרת המאמציםלהשתלב בבתים חדשים. אחרים, הרגישים יותר, מאבדים את עצמם בבלבול של הפגיעה ואינם מסוגלים למצוא לבד את הדרך חזרה לאיזון. אלו הכלבים שמתעכבים הרבה זמן בהסגרים, זמן שאיננו לטובתם ללא עזרה מקצועית.

בעמותה שלנו מתמודדים כל הזמן עם התופעה שוברת הלב הזו ואחרי התייעצויות עם אנשים מהתחום, התחבטויות רבות וחיפושים עיקשים אחר הפתרון הכי טוב, גיבשנו תכנית שמוקדשת לכלבים המתקשים להשתלב בקלות באימוץ רגיל וחייבים קודם עזרה מקצועית להתגבר על הטראומה.

הם משולבים במסגרות שונות של אילוף ואנחנו נעדכן על התקדמותם.

המעוניינים לאמץ כלב שמשתתף באילוף שיקומי מוזמנים לקחת חלק פעיל בתהליך ולהיעזר במאלף האישי של אותו כלב גם בהמשך, בבית.

למאמצים כלבים מהממים אלו יינתן סל אימוץ מוזל וליווי צמוד מהעמותה והמאלפים המקצועיים.

 

הכירו את לני

בן כשנתיים וחצי, יותר משנה בכלביה. רועה בלגי מעורב חכם, עדין ורגיש מאוד, החל להידרדר ככל שהזמן עבר. כשהוא ללא שמחת חיים ודי מנותק מהסביבה, כלום כבר לא עזר: לא טיולים ולא זמן חצר, אפילו לא תוספות נדיבות של אוכל. הרזון שלו נהיה קיצוני ומדאיג, ללא סיבה רפואית גופנית.

לכן העברנו אותו לפנסיון.

בשלב ראשון נוצרו תנאים לרגיעה, ללא הרבה פעילות פיזית אלא עם דגש על התמקדות ושחרור לחצים. הרבה יחס נכון, מתון ורגיש.

לאחרונה לני התקדם מאוד יפה לכיוון של רגיעה, גילה עניין בסביבה ובמאלף האישי תוך שיתוף פעולה מדהים ומרגשעל מנת להתקדם ולהשתפר, לני זקוק לסביבה של בית שתאפשר לו לצמוח ולגלות עולם טוב יותר כמו שמגיע לולני מסתדר עם כלבים ולומד להסתגל לחתולים. אוהב לשחק ולהוציא הרבה אנרגיה.

לפרטים נוספים/אימוץ/אומנה צרו קשר בטלפון 054-4951748, אם אין מענה שילחו הודעה ונחזור בהקדם.

 

הכירו את פול

כלבון בן 7, כבר 3 שנים בכלביה. בגיל בוגר הוצא מהבית ועם הזמן, הכלביה הפכה לתחליף, מבחינתו. כל דבר ששייך לחיים בחוץ מלחיץ אותו: מפגש עם אנשים זרים, מכוניות, ילדים, רעשים חזקים או כלבים אחרים.

לכן העברנו אותו לפנסיון.

בפנסיון רונית המקסימה עובדת עם פול המתוק על שחרור לחצים על ידי משחקים ופעילות פיזית במקום מרווח, בטבע, מקום שעוזר לו לחזור למהותו ככלב: לרחרח בסקרנות, להכיר דברים חדשים, לרוץ חופשי, להתפלש בבוץ 😉

לאחרונה פול יצא לטיולים מחוץ למתחם הפנסיון וניכר היה שרמת הלחץ ירדה משמעותית, המכוניות שעוברות לידו כבר לא מפחידות כמו בעבר והוא כבר לא מגיב בבהלה לכל ציוץ לא מוכרעל מנת שפול יוכל להתקדם ולהשתפר ולהמשיך לראות את העולם כמקום טוב יותר, הוא צריך לצאת לבית שייתן לו הזדמנות!

לפרטים נוספים/אימוץ/אומנה צרו קשר בטלפון 054-4951748, אם אין מענה שילחו הודעה ונחזור בהקדם.

 

הכירו את סמי

בן כשנתיים וחצי, פלאפי מפואר ומרשים, אפשר לנחש שהיה גור מדהים ביופיו. אבל מה לעשות, לפני שהספקנו להכיר אותו כגורון הוא גדל להיות כלב אמיתי, עם אופי חזק ודומיננטי, מגונן ומתגונן וגם עם פן רכושני לא מבוטל. בגיל שנה נעזב בכלביה ואחרי שנה של כמה אימוצים חוזרים הוחלט שגם הוא זקוק לעזרהעל מנת לעשות זאת, צריך להבין מה קורה עם כלב עם נתונים כמו שלו כאשר עובר ממקום למקום מבלי לזכות בסביבה תומכת שמוכנה להשקיע כדי להקל עליו. כאן נכנסים לתמונה המאלפים המקצועיים שאליהם פנינו כדי לפענח את סמי ואת התנהגותו.

סמי עבר לפנסיון, ואחרי תקופה של רגיעה מכל החוויות הקודמות, העבודה איתו מתמקדת בעיקר על יצירת קשר של אמון וסמכות, ביצוע פקודות וחשיפה נכונה לחברת אנשים זרים, חתולים וכלבים אחרים. כל זה רק אחרי שדואגים למספיק הפעלה ותרגולים לפריקת האנרגיה הצעירה שלוסמי המתוק מאוד קשור למאלף האישי שלו, דבר המוכיח שזה רק עניין של זמן, סבלנות וכמובן הכוונה נכונה שמאפשרים בניית יחסים תקינים ובריאים בין סמי לבעליו.

לפרטים נוספים/אימוץ/אומנה צרו קשר בטלפון 055-6675229 אם אין מענה שילחו הודעה ונחזור בהקדם.