10 סיבות טובות לאמץ חתול - הרצליה ונתניה אוהבות חיות

10 סיבות טובות לאמץ חתול

גרגורים של אושר

השאלה "מה אתם מעדיפים, כלבים או חתולים?" שגורה בפינו כבר מילדות. יחד עם "ים או בריכה?", "קפה או תה?" או "פטרוזיליה או כוסברה?", גם השאלה על כלבים או חתולים נוכחת בכל משחק היכרות, סמול טוק בעבודה או דייט שנגמר על מה לדבר בו. זו כנראה גם הסיבה שרובנו נדע לשלוף את התשובה גם אם יעירו אותנו באישון ליל כדי לשאול אותה.

אז למרות שחיבה לכלבים נחשבת לקונצנזוס בלתי מעורער כמעט בכל בית בישראל, מעטים יודעים שגם חתולים יכולים להיות חיות מחמד נעימות, לבביות וקלות (יחסית) לגידול.

כלב וחתול נחים אחד ליד השני

אז אם אתם מחפשים לצרף חבר על ארבע למשפחה, הנה כמה סיבות טובות למה כדאי לאמץ לחתול:

1. חתול זו חיה נקייה ועצמאית

לעומת כלבים שזקוקים לטיול לפחות 3 פעמים ביום, תשומת לב רבה ושגרת טיפוח קפדנית, חתולים הם קלאס באפס מאמץ (מצדכם). הם מתנקים על בסיס יומי (7 שעות ביום במצטבר ליתר דיוק), הם עושים את צרכיהם רק בארגז ואם יש להם מספיק צעצועים ומקומות גבוהים לטפס עליהם – הם גם מצליחים להעסיק את עצמם די טוב. אז אם אתם אנשים עסוקים ובא לכם חיית מחמד שלא תדרוש מכם מחויבות גדולה מדי – חתול זו חיית המחמד בשבילכם.

2. לחתולים יש סגולות מרפאות

כן כן, מה שקראתם. על פי מחקר שנערך בשנת 2009, לחתולים יש השפעה חיובית על יכולותיו של האדם להתמודד עם מתח, חרדה, דיכאון ובדידות. בנוסף, נמצא כי חיים לצד חתול עשויים להפחית את הסיכון למוות משבץ מוחי, מחלות לב ומחלות כלי דם. אז חוץ משייקים ירוקים, תרגול מיינדפולנס בשקיעה ואימון אינטנסיבי במכון – כדאי גם לאמץ חתול אם רוצים לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית.

3. חתולים מלמדים אותנו שיעור בהבעת אהבה

מטבענו, אנו מודדים הבעת רגש לפי אמות המידה שאנחנו מכירים, כלומר בהתאם לשפה הרגשית של בני האדם. אהבה ללא תנאי זו שאיפה שיש כמעט לכל אדם, וזה בדיוק מה שכלבים מעניקים. אופן הבעת האהבה שלהם דומה יותר לשלנו: הם קופצים מאושר כשאנחנו נכנסים הביתה, אוהבים מגע ותשומת לב ללא גבול ובעיקר – יותר קל לגרום להם לשמוע בקולנו. אחת הסיבות לכך היא שכלב הוא בעל חיים מבוית, בעוד שחתול נחשב לבעל חיים שלא לגמרי בוית.

חתול מלמד אותנו שלאהבה לפעמים יש תנאים, וזה בסדר. הוא מלמד אותנו לאפשר ספייס, לא להתייחס למגע ותשומת לב כמשאב בלתי מוגבל – אלא להעניק אותו בחוכמה, הוא מלמד אותנו לסמוך עליו שהוא יודע מה הוא עושה גם מבלי שנגיד לו, והוא בעיקר מלמד אותנו להעריך. כי כשחתול בא ומתחכך כנגד הרגל שלכם או שוכב לכם על הבטן ומגרגר, זה נותן תחושה מדהימה וסיפוק אדיר.

4. לחתולים יש תשע נשמות

זו לא סתם אמרה, חתול נחשב לאחת החיות העמידות בטבע. חתול הוא טורף, מתוקף היותו כזה – החושים שלו מאפשרים לו לזהות סכנות ממרחקים. לרוב, החושים המחודדים שלו מצליחים  לזהות מאכל שעשוי להרעיל אותו, תנור חם שעשוי לגרום לכוויה או גובה שמסוכן מדי לקפוץ ממנו. נכון שאחרי הכל מדובר בבעל חיים, ולא תמיד החושים מצליחים לאמוד נכון את הסכנה, אבל בגדול – חתול זו חיה שדורשת פחות השגחה.

5. הם לא זקוקים להרבה מקום

חתול זו חיה קטנה יחסית, שלא דורשת הרבה מקום – בעיקר כי שטח הפעולה שלה מורכב לא רק מהרצפה, אלא גם מהקירות והרהיטים. חתול מצליח להפוך גם דירה קטנה למגרש המשחקים שלו, בזכות היכולת להפוך כל דלפק, רהיט או חלון לאטרקציית טיפוס. ואם תפנקו אותו גם במסלול מכשולים – תזכו בחתול מאושר ומסופק, ובעיקר בשותף נפלא לדירה.

גור חתולים מסתכל למעלה

6. הם מדבירים באופן טבעי

החתול הוא צייד מטבעו, ואחד המכשולים הגדולים בביות שלו הוא לספק לו את הצורך לצוד את טרפו. ג'וק? נמלה? עכבר? החתול יצוד הכל. אז למעשה כולם מרוויחים מהסיפור –  הוא מרוויח טרף ועניין, ואתם מרוויחים מדביר צמוד ובית נקי ממזיקים.

7. הם שקטים

בניגוד לחיות מחמד אחרות, חתולים נחשבים לשקטים במיוחד. התכונות הציידיות שלהם מאפשרות להם לנוע בשקט, להתחבא ולהסוות את עצמם. יתרון נוסף להיותם שקטים הוא שקל יחסית לזהות כשיש להם צורך מסוים. כאשר הם מייללים ופחות שקטים מהרגיל – הם מביעים את הצורך שלהם. בניגוד לכלב, חתול לעולם לא יילל סתם ככה (אלא אם מדובר בחתולה מיוחמת), הוא יילל רק כאשר הוא זקוק למשהו. אגב, לפעמים השקט שלהם מהווה חסרון – בעיקר כשהם מבהילים אותך או קופצים עליך משום מקום.

8. הם משמשים חברים מדהימים עבור סבא וסבתא

חתולים, במיוחד חתולים מבוגרים ורגועים, נחשבים חברים אידיאליים למבוגרים וקשישים. קל לטפל בהם, הם שקטים ועצמאיים ולא זקוקים להרבה מקום. לאמץ חתול זו דרך נפלאה להפיג את הבדידות של בני הגיל השלישי.

9. לאמץ חתול זה כלכלי 

תמורת סכום כסף פעוט יחסית, תוכלו לאמץ חתול שכבר עבר תילוע, חיסון וסירוס (או עיקור). חתול זו חיה חסכונית יחסית – לגדל חתול יעלה לכם כ-1,300 ש"ח בשנה (בממוצע, כמובן שאם אתם הורים מפנקים אז מעט יותר). זו החלטה כלכלית חכמה בכל אספקט – גם הטיפולים שלהם זולים יחסית, וגם התחזוקה השוטפת – אוכל, חול וצעצועים. כך שאיך שלא תסובבו את זה, מדובר בהוצאה סבירה למדי.

חתול מתכרבל בידיים של הבעלים שלו

10. לאמץ חתול מציל חיים

כמה פעמים יצא לכם להציל חיים? כל אימוץ של חתול ממקלט או מעמותת בעלי חיים, הוא הצלת חיים. בנוסף, אימוץ חתול לביתכם, מפנה עוד מקום לחתולי רחוב אחרים ומאפשר לעמותה להציל עוד חתולים הזקוקים לבית חם.

לסיכום, זה לא משנה איזה בעל חיים תאמצו – כלב, חתול או צ'ינצ'ילה. בסופו של יום, אתם מעניקים לחיית המחמד שלכם בית חם וחיים טובים יותר, והוא לעד יוקיר לכם תודה על זה. כמובן שגם אתם רק תרוויחו מזה – כי בית שיש בו בעלי חיים, הוא בית מואר וחם יותר, בית מלא חיים (ופרווה). מקווים שהצלחנו לעזור לכם להחליט איזו חיה תרצו לאמץ, ושיהיה לכם אימוץ נעים ☺


חושבים לאמץ חתול?

יום אימוץ חתולים מתקיים בימי שבת בין השעות 10:00-12:00, ברחוב הרכב 12, נתניה (לחצו להפעלת ווייז).
באפשרותכם להגיע לאימוץ חתולים גם באמצע שבוע בתיאום טלפוני מראש, בטלפון 055-6675229 או השאירו את פרטיכם בטופס צור קשר.

דילוג לתוכן