בית אומנה - הרצליה ונתניה אוהבות חיות

בית אומנה

להיות אומנה זו הצלת חיים.

בישראל, בה ממיתים מידי חודש כעשרת אלפים כלבים, זה ממש לא צחוק. אומנה טובה היא ההבדל בין מוות בכלביה או אימוץ לבית אוהב.

האומנה מבחינתה זוכה לארח, ליהנות ולהחשף למגוון גדול של כלבים/חתולים. האומנה רוכשת נסיון עשיר בהתמודדות עם מבחר התנהגויות ומצבים, לומדת המון על התנהגות הכלב /החתול ולפעמים נחשפת ומתמודדת עם בעיות התנהגות.

אומנה טובה היא אומנה עד מציאת בית חם לתמיד. אין אפשרות לחזות בדיוק את משך הזמן וזה משתנה בהתאם לנסיבות, למשל גיל הכלב (כלבים קשישים = זמן ממושך עד לאימוץ), צבע (שחורים ומנומרים פחות פופולריים בישראל), אופי (מסתדר עם כלבים אחרים, תוקפני, אנרגטי, מתוק מדי 😉 ) ושאר פרטים. רצוי להתחייב לכלב ולא להגביל את האומנה בזמן כדי שלא לסכן את הכלב בחזרה לכלוב בכלביה, דבר טראומטי ואף מסוכן.

אומנה צריכה לקחת בחשבון שכל מעבר הוא טראומטי לכלב במידה מסוימת וממש לא קל להם, לכן הימים הראשונים בבית חדש לפעמים קשים אבל אחרי יום-יומיים המצב תמיד מתאזן ומשתפר.

במשך השהות באומנה, הכלב בעצם שייך לעמותה והאומנה מארחת אותו, מטפלת בו ונהנית איתו עד למציאת בית טוב. כל אומנה חותמת על טופס אומנה ומקבלת איש קשר בעמותה.

האימוץ הוא אך ורק דרך העמותה, בתמורה לתשלום סל אימוץ, התחייבות לעיקור וסירוס ובהתאם לנהלי העמותה השונים.

האומנה אחראית לשלומו, בטיחותו ובטחונו של הכלב.

העמותה מגבה לפי הצורך. יש אומנות שמבקשות עזרה במזון או ציוד ויש אומנות שמעדיפות לתרום גם את זה.

טיפול רפואי, במידת הצורך, ניתן אצל וטרינר מתוך רשימה של וטרינרים שעובדים עם העמותה ברחבי המדינה.

העמותה מפרסמת את הכלב לאימוץ, מדברת עם מאמצים פוטנציאליים ומפנה אל האומנה לתיאום פגישה עם בע"ח.  האומנה מתפקדת כנציג העמותה לצורך העניין, בהדרכת ואישור העמותה.

 

רצוי שהאומנה תהיה ניידת ובמרחק גאוגרפי סביר ממוקדי פעילות העמותה, כדי שהאומנה תהיה מוצלחת והעמותה תוכל לגבות מבחינת מרפאות וטרינריות, מזון וציוד וכו.

רצוי ומתבקש לשלוח תמונות טובות / סרטונים של הכלב/ה על מנת לעזור ולקדם את אימוצו. טיפים לתמונות טובות ואף אומנותיות תוכלו למצוא אצלינו ☺

רצוי מאוד להגיע לימי אימוץ של העמותה. אין חובה, אבל זה תורם לקיצור משך האומנה ולקידום אימוץ בע"ח.

הכל נעשה בתקשורת ובתיאום עם נציג העמותה ☺ ועכשיו… ליהנות עם טייני או לני!

 

רוצים לשמש אומנה לאחד החמודים שלנו? לחצו וצרו קשר: 0556675229

דילוג לתוכן